Wpisy

 • piątek, 07 kwietnia 2017
  • Rozwój rynku nowych smartfonów

   Chyba każdy z nas interesuje się pośrednio technologiami i całym rynkiem technologicznym. Gdy tylko pojawiły się na nim pierwsze telefony, wszyscy po nich sięgnęliśmy i doceniliśmy to, jak bardzo ułatwiły nam one codzienne życie czy nawet pracę. Teraz szukamy dla nich lepszych zastępców, czyli smartfonów - inteligentnych urządzeń służących już nie tylko do dzwonienia, ale także i do wysyłania maili, organizowania dnia, sprawdzania wiadomości czy rozrywki. Marka xiaomi też wypuściła je niedawno na rynek, więc jeśli tylko pragniemy zapoznać się z czymś nowym, sami sprawdźmy jej fantastyczne produkty.

   rodzaje_smartfonowSkoro jesteśmy na bieżąco z tym, co dzieje się na rynku telefonicznym, prawdopodobnie dobrze znana jest nam marka Apple. To ona obecnie góruje nad wszystkimi, innymi firmami produkującymi telefony, choć stało się to praktycznie bez powodu. Uznaliśmy po prostu, że iphony są najlepsze, skoro to je posiadają wszystkie gwiazdy i znani, sławni ludzie, jakich staramy się naśladować we wszystkim. Też chcemy posiadać tak modne telefony, więc wydajemy na nie grube pieniądze, a w zamian nie dostajemy nic specjalnego.

   Z tego powodu marka xiaomi powinna nas zaciekawić, gdyż jej telefony przypominają do złudzenia smartfony Apple. Są niemalże ich kopią, ponieważ chiński brand wzoruje się na popularnych wszędzie iphonach i stara się tworzyć produkty podobne, aczkolwiek inne pod względem cenowym. Jeśli zatem nie mamy ochoty przepłacać, nie musimy wcale pozbywać się dwóch czy trzech tysięcy, by tylko zdobyć popularny teraz telefon. Model chińskiej marki do złudzenia go w końcu przypomina, a gdy sprawdzimy, ile on kosztuje w sklepach internetowych, pozytywnie się zaskoczymy i już nie będziemy chcieli inwestować w produkty Apple.

   Starajmy się zatem sprawdzać rozmaite, nowe firmy i nie ufajmy tylko tym, które zdobyły już swoją sławę. Xiaomi walczy z przekonaniem, iż za porządnego smartfona trzeba zapłacić parę tysięcy, produkując telefony nowoczesne, bardzo praktyczne, pełne różnych funkcji i dodatkowo całkiem tanie.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   ilias
   Czas publikacji:
   piątek, 07 kwietnia 2017 11:09
 • czwartek, 23 lutego 2017
  • Sposoby wybielania zębów u stomatologa

   Jeśli ktoś nie ma zamiaru jednak odwiedzać żadnych gabinetów stomatologicznych, a mimo tego nie jest zachwycony wyglądem swoich zębów, zawsze może spróbować je wybielić samodzielnie, wykonując pewne zabiegi w swoim domu. Niektóre z nich są banalnie proste, a ich efekty potrafią rzeczywiście zachwycać. Takie zabiegi na pewno nikomu nie zaszkodzą.

   Kolory i efekty wybielania

   Najlepsze efekty wszystkich zabiegów można uzyskać wtedy, gdy wykona się je w specjalnie stworzonym do tego celu gabinecie. W gabinecie stomatologicznym można już np. nie tylko wyleczyć popsute zęby czy załatać w nich pewne braki, ale też skorzystać z tego, co oferuje wybielanie zębów. Jak zatem przeprowadza się ten zabieg w gabinecie stomatologicznym?

   Idziemy do stomatologa

   wybielanie zebaDo gabinetów stomatologicznych bardzo często zgłaszają się te osoby, które mają problem z czarnymi lub bardzo ciemnymi zębami, leczonymi wcześniej kanałowo. Leczone w ten sposób zęby najczęściej po pewnym czasie rzeczywiście zmieniają swój odcień, jednak ten pierwotny można im szybko przywrócić, co umożliwia właśnie zabieg wykonywany przez dentystę. Polega on na wprowadzeniu w środek zęba środka wybielającego, na który nakleja się opatrunek, by pacjent później chodził z nim przez kilka tygodni. W tym czasie odbywa się kilka wizyt kontrolnych, podczas których lekarz sprawdza efektywność zabiegu i ocenia, czy wszystko przebiega w sposób prawidłowy i czy nie wymaga przypadkiem medycznej interwencji. Inne, równie popularne i stomatologiczne wybielanie zębów polega na zastosowaniu nakładek z żelem.

   W gabinetach przeprowadzających ten zabieg dentysta najpierw musi zrobić wycisk szczęki pacjenta, by potem można było stworzyć dla niego idealnie dopasowane nakładki. Pacjent otrzymuje je razem z żelem wybielającym i korzysta z artykułów zgodnie z zaleceniami swojego lekarza. Później przychodzi na wizytę kontrolną, a stomatolog ocenia, jakie efekty zdołał uzyskać. Cena takiego rozjaśniania płytki waha się od kilkuset złotych do nawet 1200. Jest jedna jedną ze skuteczniejszych metod na wybielanie zębów.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   ilias
   Czas publikacji:
   czwartek, 23 lutego 2017 14:06
 • piątek, 13 stycznia 2017
  • Wybielanie zębów domowymi metodami – wady i zalety

   Do dyspozycji mamy już wiele metod, dzięki którym w swoim własnym domu wybielimy zęby. Sami powinniśmy je na sobie przetestować, patrząc, jak one działają w rzeczywistości i widząc, czy nie są one dla nas szkodliwe. Na takie metody musimy bowiem zawsze uważać, by nie pogorszyły one stanu naszego zdrowia oraz naszego wyglądu. Czasem może tak się bowiem stać.

   Koszty wybielania

   usmiechChyba każdy z nas chciał kiedyś wybielić swoje zęby. Dość często nie jesteśmy zadowoleni z ich wyglądu, bo nawet te zdrowe mogą nie prezentować się zbyt dobrze i estetycznie. Wtedy powinniśmy o nie zadbać w specjalistyczny sposób, decydując się np. na wybielanie zębów. O ile dobrze i dokładnie wybielimy wszystkie zęby, one razem na pewno zaprezentują się wtedy dobrze i staną się naszą ozdobą. A spokojnie wybielimy je w swoim domu, jeśli wybierzemy dla siebie odpowiedni zabieg.

   Zabiegi na zdrowe zęby

   Jeśli interesowaliśmy się już takimi domowymi zabiegami wybielającymi, prawdopodobnie natrafiliśmy już na sposób z wykorzystaniem sody oczyszczonej. To w końcu zwykły proszek o niezwykłym działaniu, który wspaniale czyści niemalże każdą powierzchnię. Jednakże czasem stosuje się go nawet w łazienkach, a to oznacza, że ma on działanie bardzo mocne. Może więc podrażnić wnętrze naszej jamy ustnej, czyli też podrażnić zęby, które wtedy będziemy musieli leczyć. Uważajmy też na mieszanki ze zwykłą solą, bo sól również nie jest dobra dla naszych zębów oraz dziąseł. A wybielanie zębów możemy przeprowadzić mniej agresywnie, stosując np. specjalny olej. Powinien to być olej kokosowy, bo on ma świetne właściwości oczyszczające i wybielające. Jeśli będziemy "żuć go" dwa razy dziennie, po tygodniu zauważymy pierwsze zmiany w odcieniu zębów. A gdy to dalej nie będzie nam wystarczać, zawsze możemy sięgnąć jeszcze po inny produkt spożywczy - cytrynę. Jej niewielką ilość powinniśmy nakładać na waciki kosmetyczne, a później przecierać nimi po zębach. Na tę metodę również musimy jednak uważać, bo kwas zawarty w cytrynie zmienia odczyn w jamie ustnej na niewłaściwy.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   ilias
   Czas publikacji:
   piątek, 13 stycznia 2017 13:20
 • wtorek, 03 stycznia 2017
  • Telefon prosty w obsłudze?

   Gdyby dać dziecku do ręki najnowszy telefon komórkowy, prawdopodobnie maluch spokojnie by sobie z nim poradził i jeszcze tak go pozmieniał, by miał on korzystniejszy układ czy udoskonalone i atrakcyjne funkcje. My sami często jesteśmy zdziwieni tym, jak nasze dzieci potrafią świetnie posługiwać się takimi urządzeniami, podczas gdy my mamy z nimi nierzadko spore problemy. Często też wcale nie zależy nam na uzyskiwaniu nowoczesnych urządzeń, jednak tych prostych nie potrafimy odnaleźć. A prawdopodobnie źle ich szukamy.

   smartfon_xiaomiJak zatem powinniśmy wybrać telefon, by rzeczywiście był on dla nas prosty w obsłudze? Otóż koniecznie powinniśmy celować w smartfony, bo chociaż to one są najnowszymi produktami na rynku, nie musimy się obawiać, że mają jakiś skomplikowany interfejs czy nietypowe funkcje, jakie są nam kompletnie nieznane. Oczywiście wiele z tych dodatków zobaczymy po raz pierwszy, tak samo jak po raz pierwszy spróbujemy zużytkować oprogramowanie MIUI, jeśli naszym wyborem będzie smartfon Xiaomi.

   Nie obawiajmy się jednak takich udoskonaleń, bo bardzo szybko się do nich przyzwyczaimy, a gdy już to osiągniemy, nie będziemy sobie wyobrażać swojego życia bez smartfona. jest to w końcu typ inteligentnego telefonu, który można obsługiwać bardzo intuicyjnie, dlatego nie trzeba nawet zapoznawać się rzetelnie z jego instrukcją obsługi. A jeśli my sami nie zdołamy do końca odkryć wszystkich możliwości naszego nowego telefonu, zawsze możemy poprosić o pomoc swoje dzieci, bo one na pewno z chęcią nas wszystkiego nauczą i wszystko nam bardzo dokładnie, po kolei pokażą.

   Nawet najwięksi przeciwnicy nowoczesnych rozwiązań i technologii coraz częściej sięgają właśnie po smartfony. Zdecydowanie jest to teraz najlepszy tym telefonów komórkowych, który sami powinniśmy posiadać, nawet jeśli na takich urządzeniach nie znamy się zbyt dobrze. Z obsługą smartfona każdy sobie poradzi, dlatego nie myślmy, że nam się to nie uda. Przełammy swój lęk, a docenimy niesamowite właściwości i wartości technologii.

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   ilias
   Czas publikacji:
   wtorek, 03 stycznia 2017 09:59
 • poniedziałek, 28 listopada 2016
  • Historia marki Xiaomi

   Oczywiście firma Xiaomi dzięki temu, że wywołała prawdziwą burzę w świecie telefonów, od razu na nim zaistniała i szybko się spopularyzowała. Teraz sprzedaje swoje sklepy m.in. przez swoją stronę internetową, a od 2016 roku dostępne są one także i w Polsce, gdyż ich importerem stało się przedsiębiorstwo ABC Data. Czy jednak w naszym kraju telefony xiaomi znajdą dla siebie odbiorców, tego nikt nie jest w stanie jeszcze stwierdzić.

   Xiaomi trafiło do Polski

   xiaomiChociaż niektóre firmy produkujące telefony komórkowe znane są wszystkim od dawna, na rynku pojawiają się nowe marki, które także pragną zasłynąć, oferując ludziom nieco inne komórki. Tak właśnie zechciała zrobić marka Xiaomi, która działa na świecie dopiero od sześciu lat, a jednak już zdobyła tysiące klientów i to nie tyko z Chin, a z całego świata.

   Firma Xiaomi jest tak naprawdę prywatną spółką, która została założona w Pekinie, a jej głównym prezesem od razu został Lei Jun. Marka skupia się przede wszystkim na smartfonach, najpopularniejszym typie telefonów w dzisiejszych czasach, które projektuje, tworzy, a następnie sprzedaje w swoich sklepach, reklamując go w różnych mediach. Proponuje też nietypowe aplikacje oraz elektronikę użytkową, czyli wszystko to, co ma pozwalać ludziom na jeszcze wygodniejsze korzystanie z telefonów.

   Modele w sprzedaży

   Pierwszym i popularnym wciąż produktem spółki był oczywiście smartfon, ale teraz Xiaomi wyszła już ze swoim biznesem nieco dalej, dlatego produkuje nawet telewizory czy power banki. Jak reklamuje swoje wytwory? Otóż xiaomi stosuje te same triki marketingowe, jakie zapewniły popularność marce Apple tutaj link. Nawet prezes spółki stara się naśladować do właściciela firmy Apple, Steve'a Jobsa, nosząc podobne ubrania i zapowiadając swoje nowe produkty w określony sposób. Czy klienci dają się na to nabrać? Niektórzy nawet nie zauważają tych kopii lub po prostu nie ma to dla nich znaczenia, skoro powinna liczyć się jakość produktów nowej spółki. Inni jednak krytykują ją za powtarzanie czyichś pomysłów i właśnie z tego powodu nie chcą kupować jej produktów.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   ilias
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 28 listopada 2016 13:08
 • poniedziałek, 17 października 2016
  • Czy zakup epapierosa ma jeszcze sens?

   Rynek tytoniowy jest już naprawdę ogromny, a zajmuje się nim mnóstwo firm i przedsiębiorstw. To one proponują klientom elektroniczne papierosy, które mają zastąpić tradycyjne fajki stosowane od lat. Dobry, elektroniczny papieros musi być jednak jakościowy, aby jego użytkownik mógł cieszyć się nim przez długie lata. Z tego powodu warto najpierw zorientować się w tym, co producenci oferują w ogóle swoim klientom.Każdy wydatek powinien być dokładnie przemyślany. Mało kto może przecież pochwalić się ogromnymi sumami na koncie, dlatego pieniędzmi trzeba umiejętnie gospodarować. Jeśli kogoś interesuje elektroniczny papieros, musi on najpierw dowiedzieć się, czym on jest i w jakich formach występuje. Nawet elektroniczne papierosy różnią się od siebie wieloma cechami i funkcjami. A który z nich będzie najlepszy?

   epalenie

   Wbrew pozorom drogi produkt niekoniecznie musi być najlepszy. Często bowiem zdarza się tak, że ludzie inwestują w najdroższe rzeczy, gdyż łączą wysoką cenę z wysoką jakością, a później żałują swoich decyzji. Na wysoką cenę spory wpływ ma bowiem sama firma, która wyprodukowała daną rzecz. Jeśli jest ona popularna i znana na całym świecie, może sobie pozwolić na nakładanie wysokich marży na swoje wyroby. W końcu to ona musi nieustannie wydawać pieniądze na reklamę, a za to wszystko płacą jej klienci, stawiając na jej wybory. Dobry, elektroniczny papieros nie musi więc wcale pochodzić od takiej firmy, bo mniejsze przedsiębiorstwa również zajmują się produkcją tego typu urządzeń.

   Można je znaleźć przez internet, a następnie dowiedzieć się, co o ich wyrobach sądzą inni internauci. Opinie konsumentów zawsze warto przejrzeć, bo to one są najbardziej wiarygodne. Można je znaleźć na wielu stronach internetowych, forach internetowych, a nawet firmowych portalach w komentarzach umieszczanych pod produktami. Jeśli jeden elektroniczny papieros będzie mieć wyłącznie pozytywne opinie, prawdopodobnie warto właśnie w niego zainwestować. Będzie to dobry wybór, który sprawdzi się u każdego.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   ilias
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 17 października 2016 11:58
 • czwartek, 08 września 2016
  • Rozwój szczoteczek sonicznych

   Na przełomie lat szczoteczki do zębów zmieniły się znacząco, dlatego dziś wyglądają zupełnie inaczej, niż jeszcze było to kilkadziesiąt lat temu. Naukowcy włączają nowoczesne technologie nawet do takich domowych produktów, bo chcą, by ludzie mogli ułatwiać sobie życie. Dzięki tak nowoczesnym akcesoriom na pewno mogą to zrobić, a szczoteczka soniczna jest tego świetnym przykładem.

   Kiedy wynaleziono szczoteczki soniczne?

   szczoteczkaJuż od kilkudziesięciu wieków ludzie dbają o swoją higienę. Oczywiście na samym początku ludzkość nie dysponowała zbyt wieloma artykułami medycznymi, dlatego musiała zadowolić się rzeczami występującymi w naturze. Jednak nawet na zęby znajdywano różne sposoby, dlatego myto je wodą z dodatkiem różnych ziół. Szczotkowano je zwykle dłonią, jednak szybko się to zmieniło, gdy pojawiła się pierwsza szczoteczka do zębów. Była ona dla ludzkości niesamowitym produktem, a dziś wygląda już zupełnie inaczej.

   Teraz taka tradycyjna szczoteczka jest raczej mało interesującym produktem. Nikt nie zapłaci za nią więcej niż kilka złotych, bo każdy wie, że można ją stworzyć za grosze. Nie ma ona również jakiegoś niezwykłego działania, bo człowiek i tak musi sam poruszać nią po swojej jamie ustnej, by oczyścić ją i umyć zęby. Jednakże zwykłą szczoteczkę już praktycznie całkowicie wyparły szczoteczki elektryczne, jakie teraz pragnie mieć już każdy. Kilka lat temu były one bardzo drogie, dlatego nie cieszyły się aż tak dużą popularnością, jaką cieszą się dziś.

   Cena szczoteczek

   Teraz można je dostać za kilkadziesiąt złotych i to w komplecie z końcówkami, które później należy wymieniać. Jeśli jednak kogoś interesują jeszcze bardziej nowoczesne i nowatorskie produkty, dla niego idealnym sprzętem może być szczoteczka soniczna. Więcej produktów w stym stylu można zobaczyć na https://denthelp.pl/szczoteczki/szczoteczki-elektryczne/szczoteczki-soniczne-dla-dzieci Ją już nie każdy może posiadać, bo dalej jest ona droga, czyli kosztuje przynajmniej kilkaset złotych. Najlepsze szczoteczki soniczne pochodzące od renomowanych firm mogą mieć cenę przekraczającą kilka tysięcy złotych, a jest to suma, za którą można wyjechać na wspaniałe wakacje. Każdy sam więc zdecyduje, na czym bardziej mu zależy.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   ilias
   Czas publikacji:
   czwartek, 08 września 2016 12:08
 • wtorek, 23 sierpnia 2016
  • Skuteczność pasków wybielających zęby

   Wybielaniem zębów ludzie interesują się już od wielu lat, bo jest to naprawdę cudowny zabieg, który wpływa pozytywnie na wygląd człowieka. Nie od dziś wiadomo, że naturalny kolor zębów nie jest wcale śnieżnobiały, bo może być nawet lekko żółtawy, co nie prezentuje się zbyt dobrze i estetycznie. Na szczęście aktualnie można go spokojnie zmienić, a na to jest wiele sposobów. Jednym z nich będą paski wybielające.

   Paski wybielające dostępne są w sklepach kosmetycznych na dziale z produktami do czyszczenia i pielęgnowania zębów. Kosztują dość sporo, bo za jedno opakowanie płaci się przynajmniej kilkadziesiąt złotych, a starcza ono na mniej więcej tydzień użytkowania. Paski nakłada się bezpośrednio na zęby i przytrzymuje się je przez kilkanaście lub kilkadziesiąt minut, aby mogły one spokojnie zadziałać. Czy jednak ta metoda jest w pełni skuteczna? Zależy to przede wszystkim od rodzaju pasków wybielających. Ich produkcją zajmuje się już wiele najróżniejszych firm, a każda z nich ma swoje własne receptury, według których wytwarza tego typu akcesoria medyczne.

   Nie są one zawsze stu procentowo skuteczne, a na to wpływ ma również to, jak wykonuje się takie wybielanie zębów. Zanim człowiek przejdzie do wykonywania tego zabiegu, musi zapoznać się dokładnie z instrukcją obsługi pasków i postępować według jej zaleceń. Jeśli tak będzie działać, prawdopodobnie zobaczy pierwsze efekty, czyli zauważy, że jego zęby mają bielszy odcień. Ważne jest jednak to, aby zbyt często nie korzystać z takich pasków, bo mogą one uszkadzać cienkie i delikatne szkliwo.

   Po jednej serii zabiegów należy zrobić sobie dłużą przerwę i dopiero później powrócić do takich pasków.Oczywiście takie wybielanie zębów u każdego może zadziałać zupełnie inaczej. Ludzie są różni, dlatego ich uzębienie również może być różne i wymagać innej pielęgnacji i ochrony. Gdy natomiast paski okażą się mało skuteczne, lepiej nie kupować kolejnych, tylko zainwestować w profesjonalny zabieg wybielający wykonywany przez wszystkich stomatologów.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   ilias
   Czas publikacji:
   wtorek, 23 sierpnia 2016 12:52
 • poniedziałek, 18 lipca 2016
  • Palenie u młodych osób

   Młodzi ludzie są bardzo podatni na wpływ swoich rówieśników, który nie zawsze jest pozytywny. Czasem to własnie znajomi namawiają do sięgnięcia po pierwszego papierosa, od którego zaczyna się poważny nałóg. Jak więc rozwija się uzależnienie od nikotyny u młodzieży?Zwykle początek jest taki sam - impreza, spotkanie towarzyskie i namawianie do spróbowania czegoś zakazanego. Aby nie odstawać od swojego grona młoda osoba sięga po papierosa, nawet jeśli nie ma na niego ochoty. Zależy jej przede wszystkim na akceptacji ze strony rówieśników, więc nie chce od nich odstawać i robi dokładnie to samo, co wszyscy znajomi. Często również pragnie się zbuntować i przeciwstawić swoim rodzicom, dlatego jeśli oni są kategorycznymi przeciwnikami palenia, stara się złamać ich zakazy.

   Palenie a osoby niepełnoletnie

   Później robi to coraz częściej i już żadna impreza nie może się obyć bez kolejnej paczki papierosów. Niestety, ale nawet e-papieros jest sprzedawany osobom młodym, dlatego z kupieniem tych normalnych nikt nie powinien mieć dużych problemów, nawet osoba niepełnoletnia. Dzięki temu, że z łatwością może ona zdobyć produkt zakazany, sięga po niego jeszcze częściej i automatycznie sobie szkodzi. Liczne badania pokazały bowiem, że osoby, które sięgały po papierosy już w młodym wieku, zwykle nie rezygnują ze swojego przyzwyczajenia i w dorosłym życiu stają się nałogowymi palaczami.

   Rozwój uzależnienia

   Pełne uzależnienie może także rozwinąć się w okresie dorastania, a wtedy wyrządza ono wiele szkód. Hamuje prawidłowy rozwój, ogranicza wzrost i szkodzi umysłowi, który przestaje normalnie funkcjonować. Młoda osoba paląca nie jest wtedy w stanie prawidłowo żyć i się uczyć.Trzeba więc mówić głośno o tym, jak szkodliwe jest palenie papierosów. Nawet jeśli taka wiadomość nie dotrze do wszystkich, młodych osób, być może chociaż część z nich uświadomi w tym, jak łatwo można się uzależnić od nikotyny. Młode osoby powinny wiedzieć o tym, że nawet jeden papieros może im zaszkodzić. Najlepiej więc w ogóle po niego nie sięgać i nie słuchać zbyt mocno rad rówieśników.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   ilias
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 18 lipca 2016 14:03
 • poniedziałek, 09 maja 2016
  • E-papierosy podbiją płuca palaczy?

   W obliczu katastrofalnego skoku kosztów papierosów i tytoniu do samodzielnego robienia papierosów, setki palaczy rozpoczęło poszukiwać innej możliwości w postaci elektronicznego inhalatora. E-papieros to ciekawostka, które można przyrównać papierosków i przemienia się w bezzapachową parę, która przypomina dym papierosów.

   Sprzedawane są różne formy e-papierosów, począwszy od tych, które są identyczne jak zwykłe po ogromnych propozycji. Dysharmonia polega na tym, że im ma więcej centymetrów  wynalazek, tym  fajniejsza ładowność akumulatorka i olejek nikotyny, który będzie nam służyć dłużej, podczas gdy e-papierosy zbliżone wielkością do tradycyjnych zbyt szybko są na wykończeniu, chociaż z pewnością są bardziej wygodne w użyciu.

   Budowa i rozważania

   Aby papieros elektroniczny totalnie przypominał jak tradycyjny papieros, część e-fajek na zakończeniu mają wbudowaną lampkę ledową, która zapala się gdy tylko użyjemy fajki i naśladuje żar tradycyjnego papierosa tytoniowego. Imitacja ta wygląda całkiem nieźle. Z tego powodu, że masa ludzi postrzega negatywnie i w pejoratywnym kontekście słowo „papieros”, część z użytkowników tego zdrowszego papierosa nazywa go także elektrycznym inhalatorem. Tak mówią dlatego, że korzystanie z e- papierosa nie wytwarza paskudnego dymu, a jedynie chmurkę pary. Kolejnym powodem jest to, że nie jest to wyrób tytoniowy, a przecież urządzenie tworzący neutralną parę pochodzącą z specjalnej cieczy, który niekoniecznie zawiera nikotynę.

   Ładowanie jest proste?

   E-papieros zbudowany jest z 3 głównych elementów: baterii, które są do ładowania, z aerozolu, który daje ciepło i odparowuje płyn i dedykowanych typów zbiorniczków, które są wypełnione płynem o wybranej zawartości substancji zwanej nikotyną. W centrach handlowych polecane są naboje zawierające do 36 mg nikotyny na mililitr, jednak są do kupienia też takie, które nie mają nic a nic nikotyny.

   Papieros elektroniczny ponadto zawiera organiczny składnik glikolu propylenowego lub bezpieczną glicerynę – to z tego tworzy się para. Zwolennicy zaznaczają, że gliceryna nie jest w żaden sposób zagrażająca zdrowiu dla ludzi, a wręcz jest wprost inaczej, nie wywołuje jakichkolwiek negatywnych reakcji. Ciecze e-papierosowe mają czasem w składzie elementy o konkretnym zapachu, które dodają smaku paleniu. Mamy różne smaki: klasyczne papierosy, różne owoce przykładowo brzoskwinie czy arbuz, a też zapachy kawy, mentolu. Jest w czym przebierać – jedynie musimy odwiedzić sklepik z elektronicznymi papierosami albo przespacerować się do miejscowego i sprawdzić co tam mamy. Jednak mam przykre wiadomości wkrótce wygoda e-fajki pewnie bo w życie zostaną wdrożone restrykcyjne zasady co do nich. Chociaż w dalszym ciągu  będą przodować. Jakby nie patrzeć – koszt paczki, bezwonna para wodna i obniżona szkodliwość dla naszego organizmu to ogromne zalety.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   ilias
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 09 maja 2016 11:23

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa